Z czego składa się wyprawka szkolna?

Szykując wyprawkę szkolną dla ucznia rodzice zaopatrują dzieci w szereg niezbędnych artykułów papierniczych. Podstawowa wyprawka szkolna obejmuje:

  • plecak, worek na obuwie zmienne
  • piórnik z wyposażeniem (pióro, ołówek, kredki, pisaki, linijka, nożyczki, gumka, temperówka)
  • zeszyty w kratkę, w linię, gładkie
  • długopisy, cienkopisy,  i inne artykuły piśmienne
  • blok rysunkowy, techniczny, blok z kolorowymi kartkami
  • papier kolorowy, klej
  • plastelina, modelina
  • farby plakatowe, pędzle, akwarele
  • teczki na prace plastyczne i ćwiczenia
  • śniadaniówka lub inny pojemnik na jedzenie, bidon lub kubek temrmiczny.

W starszych klasach do listy dołączą cyrkiel, linijka, ekierka, kątomierz. W trakcie roku szkolnego rodzice zaopatrują dzieci w dodatkowe akcesoria do tworzenia prac plastycznych, bibułę, akcesoria dekoracyjne.

Artykuły papiernicze o specjalnych właściwościach

Planując wyprawkę szkolną warto wziąć po uwagę jakość produktów papierniczych, ich wytrzymałość oraz inne właściwości, które mogą okazać się niezastąpione w codziennym użytkowaniu ich przez ucznia lub uczennicę. Jest kilka przykładów produktów papierniczych, które wykraczają poza standard uniwersalnych rozwiązań.

Poznaj pięć przykładów wyjątkowych produktów.

1. Elastyczna linijka

Trudno ją złamać, wyszczerbić i... dużo łatwiej upchnąć w plecaku. Może być zwijana, skręcana i wyginana bez ograniczeń. Dostępna w różnych kolorach i długościach. Swoją elastyczność zawdzięcza materiałowi, z którego została wykonana. Przyłożysz i zmierzysz nią nie tylko płaskie powierzchnie.

2. Ołówek dla leworęcznych 

Twoje dziecko jest leworęczne? Dużą popularnością cieszą się nożyczki dla leworęcznych, jednak nie wszyscy wiedzą, że wzrasta gama produktów piśmienniczych przeznaczonych dla osób leworęcznych. Może czas wypróbować specjalnie dopasowany ołówek o trójkątnym przekroju? Zapewnia wygodny chwyt i wygodną pozycję palców podczas pisania i rysowania.

 3.Kubek z blokadą wylewania

Dla początkujących artystów - kubek do płukania pędzli z zabezpieczeniem przed wylewaniem. Blokadę tworzy specjalne wieczko, które uniemożliwia wylanie płynu gdy kubek przewróci się. Niezastąpiony w szkołach, przedszkolach, ale również w warunkach domowych.

4. Magiczny klej

W szkole zadano pracę plastyczną? Nie ograniczaj wyobraźni swojego dziecka. Polecamy magiczny klej do klejenia: papieru, drewna, filcu, tkaniny, korka, folii aluminiowej, ceramiki, styropianu... A przy tym jest bezpieczny i wolno wysycha. Daje nam czas na małe poprawki. Jego magia polega na tym, że choć w tubce jest biały, po wyschnięciu staje się przezroczysty. Zyskasz estetykę pracy na piątkę z plusem.

 
5. Niełamliwe kredki

Dla siłaczy, którzy sprawdzają wytrzymałość kredek stworzono kredki z żywicy syntetycznej. Kredki niełamiące są bezdrzewne, zrobione z masy, którą pod wysokim ciśnieniem można formować w różne kształty i rozmiary. Kredki są elastyczne, więc trudno je uszkodzić. W przypadku złamania nie pozostawiają drzazg i nie kaleczą.

Akcesoria papiernicze dopasowane do Twoich potrzeb

Podsumowując, istnieje wiele ciekawych i nieszablonowych akcesoriów papierniczych dla uczniów, które mogą wesprzeć i ułatwić rozwój umiejętności manualnych i nie tylko. Niewątpliwie wiele zależy od indywidualnych preferencji ucznia, natomiast warto eksperymentować z możliwościami, jakie daje różnorodność dostępnych na rynku produktów dla młodych ludzi, by znaleźć najlepsze rozwiązanie względem własnych potrzeb.