Długopis z historią – Parker Jotter

Jotter – najdłużej sprzedający się długopis firmy Parker.

Parker Jotter

Jotter – najdłużej sprzedający się długopis firmy Parker. Dziś ikona wzornictwa i jedna z najbardziej rozpoznawalnych linii tej marki.

Początki długopisu sięgają lat 50-tych Po raz pierwszy Parker Jotter oficjalnie został wprowadzony na rynek w 1954r., po dziewięciu latach eksperymentów i testów. Nazwa Jotter jest adekwatna do funkcji, jaką miał spełniać długopis - „Jotter” to mały, podręczny notatnik na zapiski. Nowa technologia długopisów umożliwiała szybkie, dające się zapisać w każdej chwili notatki, bez obaw o kończący się tusz i kleksy.

Chociaż przed pojawieniem się Jottera w sprzedaży były już dostępne długopisy, ich jakość i cena pozostawała daleka od oczekiwań klientów. Po rozkwicie z początku lat 40-tych związanym z pojawieniem się nowego narzędzia piśmienniczego, sprzedaż dostępnych produktów i ich cena zaczęła spadać powodując problemy u takich firm jak Reynolds i Eversharp.

Wtedy na rynek oficjalnie wkroczył Parker Jotter – dopracowany, niezawodny długopis, który przewyższał swoją funkcjonalnością wszystkich poprzedników. W pierwszym roku produkcji Parker sprzedał ponad 3.5 miliona długopisów. Okazał się strzałem w dziesiątkę.

Paker Jotter to długopis ponadczasowy. Produkowany i obecny na rynku od ponad pół wieku, nie zmienił w znaczący sposób swojego wyglądu. Nie bez powodu jest nazywany „gwiazdą” firmy Parker.

Długopisy Jotter możesz zobaczyć również w naszej ofercie.

 

Źródło:
http://www.parkerpen.com/en-US/stories/parker-history
http://kem.akszugor.pl/jotter/
https://parkerpens.net/jotter.html


← aktualności

Napisz do nas:

 

Kontakt
z firmą

tel:. (12) 222 50 50
biuro@AMMoffice.pl